Sosyal Güvenlik Uzmanı
Türkiye’ ye gelmeden, SSK’ lı çalışabilir miyim?

Türkiye’ ye gelmeden, SSK’ lı çalışabilir miyim?

Gurbetçi vatandaşlarımızın bazıları, yaşadıkları ülkedeki iş yoğunluğu,çalıştıkları işyerlerinden izin alamama, bazıları da işin kolayına kaçmayı tercih ettiklerinden dolayı, maalesef ki Türkiye ye gelmeden sigortalı olmak istemekteler. 

Türkiye’ ye resmi olarak giriş yapmadan, Ssk lı olarak çalışmanız yada siz yurtdışında bulunduğunuz sürede, Türkiye’ de sigorta girişinizin yapılması yasal değildir. 
Bu yapılmış olan sigorta, borçlanma yapmak istediğiniz anda, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından, emniyetten alınacak polnet kayıtlarından, yurtdışında bulunduğunuz sürede sigortalı olduğunuz, tespit edilir ve Ssk’ lı bu çalışmanız iptal edilerek, yapmış olduğunuz yurtdışı borçlanma işlemlerinizde, bağkura sayılır. 

Türkiye’ de kişilerin sigorta girişleri yapılırken, yurtdışında olup olmadıklarına, nerede yaşadıklarına bakılmaz. Ta ki, yurtdışı borçlanma ve emeklilik işlemleriniz yapıldığında, bu tatsız durumla karşılaşırsınız. 

Tanıdıklar, işverenler yada para karşılığı, sizin Türkiye’ den sigortalı olabileceğinizi söyleyen, yine yurtdışındaki vatandaşlarımıza mektup yada mail göndermek suretiyle, Türkiye’ den sigorta yaptıklarını bildiren kişilere de, kesinlikle itibar etmeyiniz. 

Her ne kadar sigortanız yapılsa dahi, bu sigortalılığınız sonradan, kesinlikle iptal edilir. Özellikle bu durum, Türkiye ile arasında sosyal güvenlik sözleşmesi olmayan, yurtdışındaki ilk sigortalı çalışmanın, Türkiye’ de ilk işe giriş sayılmadığı ülkelerde yaşayan vatandaşlarımızın, ilerleyen yıllarda, çok fazla yurtdışı borçlanma ödemesi yapmalarına ve mağdur olmalarına sebep olmaktadır. 

Ayrıca Türkiye ye giriş ve çıkış yaptığınız gün sigortalı olmamanızı tavsiye ediyorum. Eksik ve onaysız evraklar, yanlış borçlanma, gereksiz yazışmalar, gereksiz fazla prim gün satın alarak, fazla ödeme yapmak, aylarca bekleme süresi ve sonuç olarak düşük bağlanan emekli maaşları ve birçok mağduriyet. 

Emekliliğinizi karmaşık bir hale getirmeyin. Rahat ve güvenli bir emeklilik için, şimdi Çankaya emeklilik ofislerimi arayın, Türkiye’ den emekliliğinizi garanti altına alalım. Geleceğinizi riske etmeyin.

Yurtdışı Danışmanlık hizmetlerimiz, Ankara ofisim ve Antalya ofislerimde tamamen ÜCRETSİZDİR.
Şimdi uzmanlarımızla iletişime geçin!
Çankaya Emeklilik Merkezlerine, nasıl ulaşırım?
ANTALYA Merkez Ofis Adres: Üçgen Mah Sokullu Caddesi No:12/1 Muratpaşa-
ANTALYA (Sgk İl Müdürlüğü karşısı)
Ofis: +90 850 888 02 42 Watsapp +90 533 432 04 43 +90 533 412 0743
ANKARA Şube Adres: Atatürk Bulvarı No:79-81 K:2 D:5 Kızılay / ANKARA
( Kızılay alışveriş merkezi karşısı, ana cadde üzeri)
Ofis: +90 312 926 46 40 Watsapp +90 533 460 07 43 +90 533 412 14 43


Etiketler: Türkiye emeklilik Türkiyeden emeklilik sgk yurtdışı borçlanma evrakları Deutsche Rentenversicherung(DRV) Versicherungsverlauf yurtdışı borçlanma yurtdışı emeklilik ssk emeklilik takibi ssk evrak takibi sgk danışmanlık sosyal güvenlik Kamil Çankaya

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Türkiye’ ye gelmeden, SSK’ lı çalışabilir miyim?

Gurbetçi vatandaşlarımızın bazıları, yaşadıkları ülkedeki iş yoğunluğu,çalıştıkları işyerlerinden izin alamama, bazıları da işin kolayına kaçmayı tercih ettiklerinden dolayı, maalesef ki Türkiye ye gelmeden sigortalı olmak istemekteler. 

Türkiye’ ye resmi olarak giriş yapmad...

EYT ile erken emeklilik kimleri kapsıyor

EYT ile erken emeklilik kimleri kapsıyor


2 hafta önce Kamil Çankaya

EYT yasası ne zaman çıkacak? EYT son durum ne?  araştırmaları vatandalar tarafından her gün yapılıyor. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal'ın son açıklamaları, EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar araştırması yeniden başladı.
EYT yani emeklilikt...

Sgk' dan Tüm Kurumlara Hizmet Dökümü İle İlgili Önemli Yazı!

SGK'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren çok önemli yazı. SGK, tüm kamu kurumlarına gönderdiği yazıda 4/A, 4/B, 4/C emeklilik aylığı, emeklilik bilgisi, işe giriş çıkış bildirgesi gibi konularda ıslak imza zorunluluğu olmadığını bildirdi. E-Devlet'ten alınan belgeler yeterli olacak...