Sosyal Güvenlik Uzmanı
Mavi kartlı bayanlar, doğum borçlanması yapabilir mi?

Mavi kartlı bayanlar, doğum borçlanması yapabilir mi?

Doğuştan Türk vatandaşı olup, izin almak suretiyle, Türk vatandaşlığını kaybeden, Mavi kartlı bayanların doğum borçlanması, hem Türkiye’de hem de yurtdışında, yanlış olarak bilinmektedir. Doğum borçlanması, yurtdışında yaşayan kadınlara, Türkiye’den emekliliklerinde birçok avantajlar sağlamaktadır.

Türk vatandaşı bayanlar, izin almak suretiyle, başka bir ülke vatandaşlığına geçtikten sonra, çocuk doğumları varsa, bu çocuk doğumları yada çocuk yetiştirme süreleri, bulundukları ülke itibariyle emeklilik kasası primleri olarak hak tanınan ülkelerde, çocuk yetiştirme süreleri, mavi kartlı olup olmamalarına bakılmaksızın, bu süreleri borçlanabilirler. Şayet bulunduğunuz ülkede çocuk yetiştirme süreleri yoksa yada sigortalılık süresi olarak değerlendirilmezse dahi, bu doğumları mavi kartlı olsanız dahi ,Türkiye’ de doğum borçlanması yaparak, borçlanıp satın alabilirsiniz.

Sonuç olarak, mavi kartlı bayanların doğum borçlanması hakları vardır ve bu borçlanma hakkı biran önce kullanılmalıdır.

Evlat edinenler, çocuğu yetiştiren büyükanne büyükbabalar ve eşi vefat eden babalarda doğum borçlanması yapabilirler.

Türkiye de staj sonrası doğumlarınız varsa bu doğumları borçlanabilirsiniz, yasaldır. Hatta staj sonrası ilk defa sigortalı işe girişten önce bir doğumunuz varsa, bu ilk defa işe girişinizi daha önceki bir tarihe çeker ve daha erken emekli olmanızı sağlar.

Yüksek maaş almak için, şimdi uzmanlarımızla iletişime geçin!

Bu işlemler için, bürolarınız nasıl bir ücretlendirme yapıyor? 

Yurt dışı, askerlik ve doğum borçlanmaları (sigortalılık satın alma) ve emekli aylığı bağlama işlemleri ayrı ayrı prosedürlere tabidir. Vatandaşlarımızın, Almanya’ daki ekonomik sıkıntılarını da gözönüne alarak, büromuzca her işlem için, ayrı ayrı fatura karşılığı ücretlendirme yapılmakta ve adil bir sistem uygulanmaktadır. Yurt dışı borçlanma, Türkiye’ den ilk dosya açtırarak, yurtdışındaki ilk işe girişinizi başlangıç saydırma,  askerlik-doğum borçlanmaları ile emekli aylığını bağlatma işleminden, sadece birini büromuzla yapanlar, tek ücret ödemektedir. Emekli olana kadar tüm işlemleriniz yapılırsa da, bir defaya mahsus, makul tek bir ücret alınmakta ve taksitler halinde yurtdışı borçlanmanız ödetilmektedir.

DİKKAT!!!
Yurtdışı borçlanmanızı yanlış yapmanız halinde, emekli maaşınız %50 daha düşük olur!!! Eksik ve onaysız evraklar, yanlış borçlanma,  gereksiz yazışmalar, gereksiz fazla borçlanarak fazla ödeme yapmak, aylarca bekleme süresi ve sonuç olarak düşük bağlanan emekli maaşları ve birçok mağduriyet. Emekliliğinizi karmaşık bir hale getirmeyin. Bilgi kirliliği arasında boğulmadan, yanlış işlemler yapmadan ve hak kayıplarına uğramadan, aylarca uğraşmadan, hızlı güvenilir ve doğru bir şekilde bırakın işlemlerinizi biz yapalım.

Yüksek maaş almak, rahat ve güvenli bir emeklilik için, şimdi Çankaya emeklilik ofislerimi arayın, profesyonel yardım alın ,Türkiye’ den emekliliğinizi garanti altına alalım. Yurtdışı Danışmanlık hizmetlerimiz, Ankara ofisim ve Antalya ofislerimde tamamen ÜCRETSİZDİR, rahatlıkla arayabilirsiniz.

Yurtdışında ve Türkiye’ de hangi ilde ikamet ettiğiniz önemli değildir. Bize göndereceğiniz, emeklilik vekaletnamesi, işlemlerinizi yapmak için yeterlidir.
Bunun için Türkiye’ ye gelmenize de, gerek yoktur. Yaptığımız işlemlerin ne aşamada olduğu hakkında, mail adreslerinize ve Watsapp numaralarınıza, yapılan işlemlerle ile ilgili, sürekli bilgi verilmektedir.

Çankaya Emeklilik Merkezlerine, nasıl ulaşırım?


ANTALYA : Üçgen Mah Sokullu Caddesi No:12/1 Muratpaşa-ANTALYA (Sgk İl
Müdürlüğü karşısı)
Ofis: +90 850 888 02 42 Watsapp +90 533 432 04 43 +90 533 412 07 43


ANKARA : Atatürk Bulvarı No:79-81 K:2 D:5 Kızılay / ANKARA
( Kızılay alışveriş merkezi karşısı, ana cadde üzeri)
Ofis: +90 312 926 46 40 Watsapp +90 533 460 07 43 +90 533 412 14 43


Etiketler: mavi kart doğum borçlanması yurtdışı doğum borçlanması Türkiye doğum borçlanması mavi kart emeklilik Çankaya emeklilik türkiyeden emekli olmak

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Gurbetçinin Sesi Olan Mustafa Yeneroğlu AKP den istifa etti

Gurbetçinin Sesi, Mustafa Yeneroğlu AKP den istifa etti
AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısıyla
partisinden istifa ettiğini açıkladı. "Türkiye’nin geleceği konusunda çok ciddi sıkıntılar
olduğunu biliyorum." diyen Yen...

Nöbetçi noter uygulaması hayata geçiyor

AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, nöbetçi noter uygulamasının hayata geçeceğini söyledi. Yurt dışında yaşayan vatandaşların konsolosluklar aracılığıyla noterlik hizmeti aldığını belirten Zafer Sırakaya, şunları söyledi: “Buralarda yapılan işlemler bu güne kadar posta, kargo gibi ...

Gurbetçimiz, Türkiye’ de sigortalı çalışmayı yanlış yapıyor!

Türkiye’ de usulüne uygun şekilde sigortalı olmayanlar, maalesef ki aradan yıllar da geçse de mağdur olmaktalar ve emekli maaşları Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından iptal edilip, o güne kadar aldıkları tüm emekli maaşları, faizleriyle birlikte kendilerinden geri istenmektedir. Mağdur olmamak için T&...