Sosyal Güvenlik Uzmanı
İngiltere SGK yurtdışı borçlanma evrakları nelerdir?

İngiltere SGK yurtdışı borçlanma evrakları nelerdir?

İngiltere’ de yaşayan vatandaşlarımız, yurtdışı borçlanma yapmadan önce, emeklilik koşullarınızın incelenmesi, SSK’ dan mı? Bağkurdan mı? emekli olabileceğiniz ve ne kadarlık bir borçlanma yaparak, en yüksek ne kadar emekli maaşı alacağınızı ve bunu kaç yılda amorti edebileceğinizi hesaplıyoruz.

Yurtdışı Danışmanlık hizmetlerimiz, Ankara ofisim ve Antalya ofislerimde tamamen ÜCRETSİZDİR.

Başvuru için hangi belgeler gereklidir?

1. Sigortalılık sürelerini belgelemek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliğinden “Hizmet Belgesi” alınmalıdır. (Bu belge özellikle erkek gurbetçilerimiz için mutlaka gereklidir) düzenleyebilmesi için;

 a) National Insurance Contributions Record (İngiltere Sigorta Kaydı) ibraz edilmedir. Bu belge aşağıdaki Kurumdan verilen telefon numarası aranarak temin edilebilir: H&M Revenue and Customs National Insurance Contribution Office Telefon Numarası: 0 3000 560 629 Şayet bu belgede belirtilen sigortalılık süreleri yetersiz veya eksik ise Ataşeliğe ayrıca; P60 yılsonu belgesi Ücret bordroları (Payslip’ler) Son ücret bordrosu (Kendi namına çalışanlarda son prim ödeme belgesi) da ibraz edilerek daha fazla süre için hizmet belgesi düzenletilebilir. Hizmet belgesinin düzenlenmesi için ayrıca; 

 b) Türk pasaportu/pasaportları ve nüfus cüzdanı/mavi kartın ibrazı da gerekmektedir. Hizmet belgesi için bizzat Konsolosluğa gitmek gerekmemekte posta yolu ile de belgenin temini mümkün olmaktadır.

 2. İşveren olarak kendi nam ve hesabına (serbest) çalışanlar için ayrıca, çalıştıkları işkolunda kurulu oda, birlik, dernek gibi yetkili meslek kuruluşunca düzenlenen onaylı hizmet belgesi ya da vergi dairesinden alacakları kendi adlarına çalıştırdıkları işyerini de gösteren durum belgesi, (Bu belge özellikle erkekler için mutlaka gereklidir)

3. Ev kadını olarak geçen süreleri borçlanacak vatandaşlarımızın ise ikamet sürelerini Başkonsolosluğun Noter Bölümünden “ikamet belgesi” alarak belgelemeleri gerekir. Bu işlem için Noter bölümüne başvurmadan önce Başkonsolosluğun internet sitesi üzerinden randevu almalı. Bu ikamet belgesinin alınabilmesi için Konsolosluğa İngiltere’ye ilk girişten itibaren tüm T.C. pasaportları ibraz edilmelidir. Pasaport üzerinden tam belgeleme yapılamadığı veya İngiltere’ye ilk defa giriş yapılan pasaportun mevcut olmadığı durumlarda GP’den, Home Office’ten veya Belediye’den alınacak bir belge ile ikamet adresini belirten bir fatura ibraz edilebilir. (Bu belge özellikle kadınlar için mutlaka gereklidir)

4. İlgili kurumdan temin edilen çalışma ve hizmet sürelerini gösteren belgelerin tamamının Konsoloslukça onaylanmış Türkçeye tercümeleri gerekmektedir.

5. Konsolosluk çalışma ateşeliğinden “Yurtdışı Hizmet Belgesi” düzenletilmesi halinde ilgili kurumdan temin edilen çalışma ve hizmet sürelerini gösteren belgelerin tamamının Konsoloslukça onaylanmış Türkçeye tercümelerine gerek bulunmamaktadır.

6. İşlerinizin takibi için, tarafımıza Vekaletname (Konsolosluktan) Vekaletname sadece emeklilik işlemlerinin takibi için geçerlidir. (Genel vekaletname göndermeyiniz)Örnek ofislerimizden talep edip, inceleyebilirsiniz.

Yüksek maaş almak için, şimdi uzmanlarımızla iletişime geçin!

Bu işlemler için, bürolarınız nasıl bir ücretlendirme yapıyor?
Yurt dışı, askerlik ve doğum borçlanmaları (sigortalılık satın alma) ve emekli aylığı bağlama işlemleri ayrı ayrı prosedürlere tabidir.

Vatandaşlarımızın, İngiltere’ deki ekonomik sıkıntılarını da gözönüne alarak,büromuzca her işlem için, ayrı ayrı fatura karşılığı ücretlendirme yapılmakta ve adil bir sistem uygulanmaktadır.

Yurt dışı borçlanma, Türkiye’ den ilk dosya açarak yurtdışındaki ilk işe girişinizi Türkiye’ de başlangıç saydırma,  askerlik-doğum borçlanmaları ile emekli aylığını bağlatma işleminden  sadece birini büromuzla yapanlar, tek ücret ödemektedir. Emekli olana kadar tüm işlemleriniz yapılırsa da, bir defaya mahsus, makul tek bir ücret alınmakta ve taksitler halinde yurtdışı borçlanmanız ödetilmektedir.

DİKKAT!!!
Yurtdışı borçlanmanızı yanlış yapmanız halinde, emekli maaşınız %50 daha
düşük olur!!! Eksik ve onaysız evraklar, yanlış borçlanma,  gereksiz yazışmalar,
gereksiz fazla borçlanarak fazla ödeme yapmak, aylarca bekleme süresi ve
sonuç olarak düşük bağlanan emekli maaşları ve birçok mağduriyet.
Emekliliğinizi karmaşık bir hale getirmeyin.

Bilgi kirliliği arasında boğulmadan, yanlış işlemler yapmadan ve hak kayıplarına
uğramadan, aylarca uğraşmadan, hızlı güvenilir ve doğru bir şekilde bırakın
işlemlerinizi biz yapalım.

Yüksek maaş almak, rahat ve güvenli bir emeklilik için, şimdi Çankaya emeklilik
ofislerimi arayın, profesyonel yardım alın ,Türkiye’ den emekliliğinizi garanti
altına alalım.

Yurtdışı Danışmanlık hizmetlerimiz, Ankara ofisim ve Antalya ofislerimde
tamamen ÜCRETSİZDİR, rahatlıkla arayabilirsiniz.

Yüksek maaş almak için, şimdi uzmanlarımızla iletişime geçin!
Yurtdışında ve Türkiye’ de hangi ilde ikamet ettiğiniz önemli değildir. Bize göndereceğiniz, emeklilik vekaletnamesi, işlemlerinizi yapmak için yeterlidir. Bunun için Türkiye’ ye gelmenize de, gerek yoktur. Yaptığımız işlemlerin ne aşamada olduğu hakında, mail adreslerinize ve Watsapp numaralarınıza, yapılan işlemlerle ile ilgili, sürekli bilgi verilmektedir.

Çankaya Emeklilik Merkezlerine, nasıl ulaşırım?

ANTALYA : Üçgen Mah Sokullu Caddesi No:12/1 Muratpaşa-ANTALYA (Sgk İl
Müdürlüğü karşısı)
Ofis: +90 850 888 02 42
Watsapp +90 533 432 04 43 +90 533 412 07 43
ANKARA : Atatürk Bulvarı No:79-81 K:2 D:5 Kızılay / ANKARA
( Kızılay alışveriş merkezi karşısı, ana cadde üzeri)
Ofis: +90 312 926 46 40
Watsapp +90 533 460 07 43 +90 533 412 14 43


Etiketler: Türkiye emeklilik Türkiyeden emeklilik sgk İngiltere borçlanma evrakları National Insurance Contributions Record H&M Revenue and Customs İngiltere yurtdışı borçlanma İngiltere ssk

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

İngiltere SGK yurtdışı borçlanma evrakları nelerdir?

İngiltere’ de yaşayan vatandaşlarımız, yurtdışı borçlanma yapmadan önce, emeklilik koşullarınızın incelenmesi, SSK’ dan mı? Bağkurdan mı? emekli olabileceğiniz ve ne kadarlık bir borçlanma yaparak, en yüksek ne kadar emekli maaşı alacağınızı ve bunu kaç yılda amorti edebileceğinizi hesapl...