Sosyal Güvenlik Uzmanı
Gurbetçimiz, Türkiye’ de sigortalı çalışmayı yanlış yapıyor!

Gurbetçimiz, Türkiye’ de sigortalı çalışmayı yanlış yapıyor!

Türkiye’ de usulüne uygun şekilde sigortalı olmayanlar, maalesef ki aradan yıllar da geçse de mağdur olmaktalar ve emekli maaşları Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından iptal edilip, o güne kadar aldıkları tüm emekli maaşları, faizleriyle birlikte kendilerinden geri istenmektedir. Mağdur olmamak için Türkiye’ ye geldiğinizde adli sicil kaydı, sağlık raporu almak ve iş başvuru formu doldurarak, personel özlük dosyanız hazırlanmalıdır. 

Sonrasında yapacağınız çalışma için ücret, istifa vs konular unutulmamalıdır. Ayrıca yurtdışında malülen emekli olmuş kişiler Türkiye’ de bedensel engeline uygun olmayan işlerde (inşaat işcisi, kalıpcı gibi) yine bayanlar inşaat işlerinde çalışması uygun değilken, inşaat işyerlerinden sigortalı olmamalıdırlar. 

Ayrıca yurtdışında yaşayan ve yabancı dil bilmeyen ev hanımları, Türkiye’ de tercüman olarak belirtilen, meslek kodlarından sigortalı olmaları da, doğru değildir. Yine, yasal olarak yeterlilik belgesi olmayan kişiler, uzmanlık gerektiren, sertifika gerektiren iş kollarından vs. sigortalı olmamalıdırlar.

Çalışmanızın gerçek, fiili bir çalışma olması şarttır, kendi yeterliliğinize uygun iş kollarında ve sektörlerde çalışmanızı tavsiye ederim. Bu konu çok önemlidir.Lütfen danışınız. Eksik ve onaysız evraklar, yanlış borçlanma, gereksiz yazışmalar, gereksiz fazla prim gün satın alarak fazla ödeme yapmak, aylarca bekleme süresi ve sonuç olarak düşük bağlanan emekli maaşları ve birçok mağduriyet. 

Emekliliğinizi karmaşık bir hale getirmeyin. Rahat ve güvenli bir emeklilik için, şimdi Çankaya emeklilik ofislerimi arayın, Türkiye’ den emekliliğinizi garanti altına alalım. Geleceğinizi riske etmeyin. 
Yurtdışı Danışmanlık hizmetlerimiz, Ankara ofisim ve Antalya ofislerimde tamamen ÜCRETSİZDİR.

Şimdi iletişime geçin!


Çankaya Emeklilik Merkezlerine, nasıl ulaşırım?
ANTALYA Merkez Ofis Adres: Üçgen Mah Sokullu Caddesi No:12/1
Muratpaşa-ANTALYA (Sgk İl Müdürlüğü karşısı)
Ofis: +90 850 888 02 42 Watsapp +90 533 432 04 43 +90 533 412 0743

ANKARA Şube Adres: Atatürk Bulvarı No:79-81 K:2 D:5 Kızılay / ANKARA
( Kızılay alışveriş merkezi karşısı, ana cadde üzeri)
Ofis: +90 312 926 46 40 Watsapp +90 533 460 07 43 +90 533 412 14 43


Etiketler: Türkiye emeklilik Türkiyeden emeklilik sgk Almanya borçlanma evrakları Deutsche Rentenversicherung(DRV) Versicherungsverlauf Almanya yurtdışı borçlanma Almanya ssk emeklilik takibi ssk evrak takibi Almanya Türkiye emeklilik Türkiye de işe girmek Türk

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Nöbetçi noter uygulaması hayata geçiyor

AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, nöbetçi noter uygulamasının hayata geçeceğini söyledi. Yurt dışında yaşayan vatandaşların konsolosluklar aracılığıyla noterlik hizmeti aldığını belirten Zafer Sırakaya, şunları söyledi: “Buralarda yapılan işlemler bu güne kadar posta, kargo gibi ...

TCMB tarafından Haftalık Para ve Banka İstatistikleri yayımlandı.

Buna göre, 18 Ekim'de Merkez Bankası brüt döviz rezervleri, 311 milyon dolar azalışla 78 milyar 85 milyon dolar olarak gerçekleşti. Brüt döviz rezervleri, 11 Ekim'de 78 milyar 396 milyon dolar seviyesindeydi.

Söz konusu dönemde altın rezervleri, 600 milyon dolar artışla 25 milyar 809 milyo...

Gurbetçinin Sesi Olan Mustafa Yeneroğlu AKP den istifa etti

Gurbetçinin Sesi, Mustafa Yeneroğlu AKP den istifa etti
AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısıyla
partisinden istifa ettiğini açıkladı. "Türkiye’nin geleceği konusunda çok ciddi sıkıntılar
olduğunu biliyorum." diyen Yen...