Avustuya Emeklilik

Avustuya Emeklilik

Avusturya’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız, yurtdışı borçlanma yapmadan önce, emeklilik koşullarınızın incelenmesi, SSK’ dan mı? Bağkurdan mı? emekli olabileceğiniz ve ne kadarlık bir borçlanma yaparak, en yüksek ne kadar emekli maaşı alacağınızı ve bunu kaç yılda amorti edebileceğinizi hesaplıyoruz.

Yurtdışı Danışmanlık hizmetlerimiz, Ankara ofisim ve Antalya ofislerimde tamamen ÜCRETSİZDİR.

Erkek vatandaşlarımıza için gerekli belgeler;

1. Yurtdışı çalışmalarınızı gösterir Pensionversicherungsanstalt‘dan (PV) kurumundan alınacak, güncel Avusturya (Versicherungsdatenauszug). Islak imza ve onay aranmaz. Tercüme gerekmez. Krankkasse’lerden alınan belgeler, geçerli olmadığı gibi Österreichische Sozialversicherung (SV) Kurumundan alınan hizmet belgeleri 2017’den sonra, SGK tarafından kabul edilmemektedir.

2. Kendi adına ve hesabına çalışanlar (Selbstständigkeit), bağlı oldukları vergi dairesi, ilgili meslek kuruluşu veya birliklerince verilen hizmet belgeleri. Bu belgeler tercüme ettirilmelidir.

3. Nüfus Cüzdanı/Mavi Kart Fotokopisi

4. Türk ve Avusturya Pasaport Fotokopileri (eski pasaport fotokopileri dahil)

5. İşlerinizin takibi için, tarafımıza Vekaletname (Konsolosluktan) Vekaletname sadece emeklilik işlemlerinin takibi için geçerlidir. (Genel vekaletname göndermeyiniz) Örnek ofislerimizden talep edip, inceleyebilirsiniz.

Bayan vatandaşlarımız için gerekli belgeler ;

1. Yurt dışı çalışmalarını gösterir Pensionversicherungsanstalt‘dan (PV) kurumundan (Versicherungsdatenauszug). Islak imza ve onay aranmaz. Tercüme gerekmez. Krankkasse’lerden alınan belgeler geçerli olmadığı gibi Österreichische Sozialversicherung (SV) Kurumundan alınan hizmet belgeleri 2017’den sonra, SGK tarafından kabul edilmemektedir.

2. Avusturya’da çocuk yetiştirme sürelerine, (Kindererziehungszeiten) sigortalılık hakkı tanımadığından, çocuk doğumları Türkiye için ilk sigorta girişi olarak kabul edilmez.

3. Yurt dışındaki ev hanımlığı dönemlerini borçlanabilmek için Avusturya’ya geldikten ve 18 yaşını doldurduktan sonraki tüm ikametleri gösterir ikametgah belgeleri (Meldezettel-Meldebestätigung). Farklı farklı yerlerde (Gemeinde, Stadt) ikamet edilmişse tüm ikamet edilen nüfus idarelerinden alınmalıdır. Bu ikametgah belgeleri Türkçe’ ye tercüme ve Türk konsolosluğundan tasdik ettirilmelidir.

4. Türk ve Avusturya Pasaport Fotokopileri (eski pasaport fotokopileri dahil)

5. Nüfus Cüzdanı/Mavi Kart Fotokopisi

6. Mavi Kartlı bayan gurbetçilerimizin Avusturya vatandaşlığına geçtikten sonra çocuk doğumlarını da borçlanabiliriz.

7. İşlerinizin takibi için, tarafımıza Vekaletname (Konsolosluktan) Vekaletname sadece emeklilik işlemlerinin takibi için geçerlidir. (Genel vekaletname göndermeyiniz) Örnek ofislerimizden talep edip, inceleyebilirsiniz.

Yüksek maaş almak için, şimdi uzmanlarımızla iletişime geçin!

Bu işlemler için, bürolarınız nasıl bir ücretlendirme yapıyor? Yurt dışı, askerlik ve doğum borçlanmaları (sigortalılık satın alma) ve emekli aylığı bağlama işlemleri ayrı ayrı prosedürlere tabidir.

Vatandaşlarımızın, Avusturya’ daki ekonomik sıkıntılarını da gözönüne alarak, büromuzca her işlem için, ayrı ayrı fatura karşılığı ücretlendirme yapılmakta ve adil bir sistem uygulanmaktadır.

Yurt dışı borçlanma, Türkiye’ den ilk dosya açarak yurtdışındaki ilk işe girişinizi, Türkiye’ de başlangıç saydırma, askerlik-doğum borçlanmaları ile emekli aylığını bağlatma işleminden sadece birini büromuzla yapanlar, tek ücret ödemektedir. Emekli olana kadar tüm işlemleriniz yapılırsa da, bir defaya mahsus, makul tek bir ücret alınmakta ve taksitler halinde yurtdışı borçlanmanız ödetilmektedir.

DİKKAT!!!
Yurtdışı borçlanmanızı yanlış yapmanız halinde, emekli maaşınız %50 daha düşük olur!!! Eksik ve onaysız evraklar, yanlış borçlanma, gereksiz yazışmalar, gereksiz fazla borçlanarak fazla ödeme yapmak, aylarca bekleme süresi ve sonuç olarak düşük bağlanan emekli maaşları ve birçok mağduriyet.

Emekliliğinizi karmaşık bir hale getirmeyin. Bilgi kirliliği arasında boğulmadan, yanlış işlemler yapmadan ve hak kayıplarına uğramadan, aylarca uğraşmadan, hızlı güvenilir ve doğru bir şekilde bırakın işlemlerinizi biz yapalım. Yüksek maaş almak, rahat ve güvenli bir emeklilik için, şimdi Çankaya emeklilik ofislerimi arayın, profesyonel yardım alın ,Türkiye’ den emekliliğinizi garanti altına alalım.

Yurtdışı Danışmanlık hizmetlerimiz, Ankara ofisim ve Antalya ofislerimde tamamen ÜCRETSİZDİR, rahatlıkla arayabilirsiniz. Yüksek maaş almak için, şimdi uzmanlarımızla iletişime geçin! Yurtdışında ve Türkiye’ de hangi ilde ikamet ettiğiniz önemli değildir.

Bize göndereceğiniz, emeklilik vekaletnamesi, işlemlerinizi yapmak için yeterlidir. Bunun için Türkiye’ ye gelmenize de, gerek yoktur. Yaptığımız işlemlerin ne aşamada olduğu hakında, mail adreslerinize ve Watsapp numaralarınıza, yapılan işlemlerle ile ilgili, sürekli bilgi verilmektedir.