Avustralya Emeklilik

Avustralya EmeklilikYurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, Yurtdışı borçlanma yapmadan önce, emeklilik koşullarınızın incelenmesi, SSK’ dan mı? Bağkurdan mı? emekli olabileceğiniz ve ne kadarlık bir borçlanma yaparak, ne kadar emekli maaşı alacağınızı ve bunu kaç yılda amorti edebileceğinizi hesaplıyoruz. Yurtdışı Danışmanlık hizmetlerimiz, Ankara ofisim ve Antalya ofislerimde tamamen ÜCRETSİZDİR.

Vatandaşlarımız için gerekli belgeler ;
Çalışanlar : Kişi Avustralya vatandaşlığına sahip değilse, sadece super annuation’a (özel emeklilik kasasına) yada vatandaşlığa saipse Centrelink’ten çalışılan tarihleri gösteren belgelerini temin ederek tercüme ettirecek. Gerek işçiler, gerekse işverenler için Avustralya’da çalıştıklarını kanıtlayan vergi kağıtları veya işyeri belgeleri ya da çalışılan işyeri resmi kuruluş niteliğinde ise, bu kurum ve kuruluşlardan bizzat alınan ve çalışılan tarihleri gösteren onaylı çalışma belgelerini, Ev hanımları : ikametlerini gösterir kayıtları, ilgili belediyeden alıyor ve yine konsolosluktan onaylatıyor (yada tercüme edilecek).En son ikamet yerini gösterir belge yeterli değildir. İkamet belgesi, Avustralya Göç Dairesi’nden, veya Türkiye’deki Avustralya Büyükelçiliği’nden temin edilebilir.

 Kendi adına çalışan işverenler: Bağlı olduğunuz maliye/vergi dairesinden, işyerinizin açılışından kapanışına kadar, yada buğüne kadar olan süreleri gösteren, kayıtlar gereklidir. İşveren olarak kendi nam ve hesabına (serbest) çalışanlar için ayrıca, çalıştıkları işkolunda kurulu oda, birlik, dernek gibi yetkili meslek kuruluşunca düzenlenen, onaylı hizmet belgesini ya da vergi dairesinden alacakları, kendi adlarına çalıştırdıkları işyerini de göstere,n durum belgesini (stamoplysninger) alacaklar. Askerlik borçlanması (dövizli hariç) için, gerekli belgeleri hazırlıyoruz ve işlemleri de bizler yapıyoruz. Nüfus Cüzdanı/Mavi Kart Fotokopisi Eski ve yeni Pasaport Fotokopileri İşlerinizin takibi için, tarafımıza Vekaletname (Konsolosluktan) Vekaletname sadece emeklilik işlemlerinin takibi için geçerlidir. (Genel vekaletname göndermeyiniz) Örnek emeklilik vekaletnamesini ofislerimizden talep edip, inceleyebilirsiniz. Mavi Kartlı bayan gurbetçilerimizin Avusturalya vatandaşlığına geçtikten sonraki çocuk doğumlarını da borçlanabiliriz.

  İşlerinizin takibi için, tarafımıza Vekaletname (Konsolosluktan) Vekaletname sadece emeklilik işlemlerinin takibi için geçerlidir. (Genel vekaletname göndermeyiniz)Örnek vekaletname ofislerimizden talep edip, inceleyebilirsiniz. Yüksek maaş almak için, şimdi uzmanlarımızla iletişime geçin! Bu işlemler için, bürolarınız nasıl bir ücretlendirme yapıyor? Yurt dışı, askerlik ve doğum borçlanmaları (sigortalılık satın alma) ve emekli aylığı bağlama işlemleri ayrı ayrı prosedürlere tabidir. Vatandaşlarımızın, Avusturlya’ daki ekonomik sıkıntılarını da gözönüne alarak, büromuzca her işlem için, ayrı ayrı fatura karşılığı ücretlendirme yapılmakta ve adil bir sistem uygulanmaktadır. Yurt dışı borçlanma, Türkiye’ den ilk dosya açarak yurtdışındaki ilk işe girişinizi Türkiye’ de başlangıç saydırma, askerlik-doğum borçlanmaları ile emekli aylığını bağlatma işleminden sadece birini büromuzla yapanlar, tek ücret ödemektedir.

   Emekli olana kadar tüm işlemleriniz yapılırsa da, bir defaya mahsus, makul tek bir ücret alınmakta ve taksitler halinde yurtdışı borçlanmanız ödetilmektedir. DİKKAT!!! Yurtdışı borçlanmanızı yanlış yapmanız halinde, emekli maaşınız %50 daha düşük olur!!! Eksik ve onaysız evraklar, yanlış borçlanma, gereksiz yazışmalar, gereksiz fazla borçlanarak fazla ödeme yapmak, aylarca bekleme süresi ve sonuç olarak düşük bağlanan emekli maaşları ve birçok mağduriyet.
   Emekliliğinizi karmaşık bir hale getirmeyin. Bilgi kirliliği arasında boğulmadan, yanlış işlemler yapmadan ve hak kayıplarına uğramadan, aylarca uğraşmadan, hızlı güvenilir ve doğru bir şekilde bırakın işlemlerinizi biz yapalım. Yüksek maaş almak, rahat ve güvenli bir emeklilik için, şimdi Çankaya emeklilik ofislerimi arayın, profesyonel yardım alın ,Türkiye’ den emekliliğinizi garanti altına alalım. Yurtdışı Danışmanlık hizmetlerimiz, Ankara ofisim ve Antalya ofislerimde tamamen ÜCRETSİZDİR, rahatlıkla arayabilirsiniz. Yüksek maaş almak için, şimdi uzmanlarımızla iletişime geçin! Yurtdışında ve Türkiye’ de hangi ilde ikamet ettiğiniz önemli değildir. Bize göndereceğiniz, emeklilik vekaletnamesi, işlemlerinizi yapmak için yeterlidir. Bunun için Türkiye’ ye gelmenize de, gerek yoktur. Yaptığımız işlemlerin ne aşamada olduğu hakında, mail adreslerinize ve Watsapp numaralarınıza, yapılan işlemlerle ile ilgili, sürekli bilgi verilmektedir.

   Çankaya Emeklilik Merkezlerine, nasıl ulaşırım?
   ANTALYA : Üçgen Mah Sokullu Caddesi No:12/1 Muratpaşa-ANTALYA (Sgk İl Müdürlüğü karşısı)
   Ofis: +90 850 888 02 42 Watsapp +90 533 432 04 43 +90 533 412 07 43
   ANKARA : Atatürk Bulvarı No:79-81 K:2 D:5 Kızılay / ANKARA ( Kızılay alışveriş merkezi karşısı, ana cadde üzeri) Ofis: +90 312 926 46 40 Watsapp +90 533 460 07 43 +90 533 412 14 43