Sosyal Güvenlik Uzmanı
Almanya, SGK Yurtdışı borçlanma evrakları nelerdir?

Almanya, SGK Yurtdışı borçlanma evrakları nelerdir?

Almanya da yaşayan vatandaşlarımız, yurtdışı borçlanma yapmadan önce, emeklilik koşullarınızın incelenmesi, SSK’ dan mı? Bağkurdan mı? emekli olabileceğiniz ve ne kadarlık bir borçlanma yaparak, ne kadar emekli maaşı alacağınızı ve bunu kaç yılda amorti edebileceğinizi hesaplıyoruz. Yurtdışı Danışmanlık hizmetlerimiz, Ankara ofisim ve Antalya ofislerimde tamamen ÜCRETSİZDİR. 

Almanya Yurtdışı SGK hizmet borçlanması için gerekli belgeler nelerdir ?
Erkek vatandaşlarımız için gerekli belgeler;

1 Yurtdışındaki sigortalı çalışmalarınızı gösteren, Deutsche Rentenversicherung (DRV) veya Knappschaft-Bahn-See (madende çalışanlar için) kurumundan alınacak, güncel ‘Versicherungsverlauf’. Dikkat : DRV tarafından „Renteninformation“ olarak gönderilen belgeler, geçersizdir.

2 Serbest çalışanlar, (Selbstständigkeit) Finanzamt, Gewerbeamt, Berufsgenossenschaft gibi, yetkili kurumlardan, vergiye tabi olarak kayıtlı çalıştıklarını gösteren belge.

3 Askerlik borçlanması (dövizli hariç) için, gerekli belgeleri hazırlıyoruz ve işlemleri de bizler yapıyoruz.

4 Nüfus Cüzdanı/Mavi Kart Fotokopisi

5 Eski-Yeni Pasaport Fotokopileri

6- İşlerinizin takibi için, tarafımıza Vekaletname (Konsolosluktan) Vekaletname sadece emeklilik işlemlerinin takibi için geçerlidir. (Genel vekaletname göndermeyiniz) Örnek emeklilik vekaletnamesini, ofislerimizden talep edip, inceleyebilirsiniz.

Bayan vatandaşlarımız için gerekli belgeler;

1- Yurtdışındaki, sigortalı çalışmalarınızı gösteren, Deutsche Rentenversicherung(DRV) veya Knappschaft-Bahn-See kurumundan alınacak, güncel ‘Versicherungsverlauf’. Dikkat: DRV tarafından „Renteninformation“ olarak gönderilen belgeler geçersizdir. Bu belgenin Türkçe’ye tercümesi ettirilmesi gerekmiyor. 

2- Çocuk yetiştirme süreleri  (Kindererziehungszeiten)  Türkiye için de ilk sigorta girişi sayılacağından, çocuk doğumları hizmet cetveline işletilmelidir. Bu cetveldeki meslek eğitimi (Berufsausbildung) dönemlerinde prim yatırıldığından, bu süreler de borçlanıldığında ilk sigorta girişi olarak sayılmaktadır.

 3- Serbest çalışanlar ise (Selbstständigkeit) Finanzamt, Gewerbeamt, Berufsgenossenschaft gibi, yetkili kurumlardan vergiye tabi olarak, kayıtlı çalıştıklarını gösteren belge. 

 4- Okul stajları veya yüksek okul da (Schulausbildung, Hochschulbildung) prim yatırılmadığından, ilk sigorta girişi olarak sayılmaz ve borçlanma yapılamaz. 

 5- Yurt dışındaki ev hanımlığı sürelerini borçlanmak için, Almanya’ya ilk girişten ve 18 yaşını doldurduğunuz tarihten sonraki, tüm ikametleri gösteren ikametgah belgeleri (Erweiterte Meldebescheinigung yada ausführliche Meldebescheinigung). Farklı yerlerde (Gemeinde, Stadt) ikamet edenler içi,n tüm ikamet edilen Meldeamt‘lardan alınacaktır. Ev hanımlığı borçlanması için, evli olmak şartı yoktur. 

 8-Eski-Yeni Pasaport Fotokopileri

 9-Nüfus Cüzdanı/Mavi Kart Fotokopisi 

10-Mavi Kartlı bayan gurbetçilerimizin Almanya vatandaşlığına geçtikten sonraki, çocuk doğumlarını da borçlanabiliriz. 

11-İşlerinizin takibi için, tarafımıza Vekaletname (Konsolosluktan) Vekaletname sadece emeklilik işlemlerinin takibi için geçerlidir. (Genel vekaletname göndermeyiniz) Örnek emeklilik vekaletnamesini, ofislerimizden talep edip, inceleyebilirsiniz.

Yüksek maaş almak için, şimdi uzmanlarımızla iletişime geçin!

Bu işlemler için, bürolarınız nasıl bir ücretlendirme yapıyor?

Yurt dışı, askerlik ve doğum borçlanmaları (sigortalılık satın alma) ve emekli aylığı bağlama işlemleri ayrı ayrı prosedürlere tabidir. Vatandaşlarımızın, Almanya’ daki ekonomik sıkıntılarını da gözönüne alarak, büromuzca her işlem için, ayrı ayrı fatura karşılığı ücretlendirme yapılmakta ve adil bir sistem uygulanmaktadır. Yurt dışı borçlanma, Türkiye’ den ilk dosya açtırarak, yurtdışındaki ilk işe girişinizi başlangıç saydırma,  askerlik-doğum borçlanmaları ile emekli aylığını bağlatma işleminden, sadece birini büromuzla yapanlar, tek ücret ödemektedir. Emekli olana kadar tüm işlemleriniz yapılırsa da, bir defaya mahsus, makul tek bir ücret alınmakta ve taksitler halinde yurtdışı borçlanmanız ödetilmektedir.

DİKKAT!!!
Yurtdışı borçlanmanızı yanlış yapmanız halinde, emekli maaşınız %50 daha düşük olur!!! Eksik ve onaysız evraklar, yanlış borçlanma,  gereksiz yazışmalar, gereksiz fazla borçlanarak fazla ödeme yapmak, aylarca bekleme süresi ve sonuç olarak düşük bağlanan emekli maaşları ve birçok mağduriyet. Emekliliğinizi karmaşık bir hale getirmeyin. Bilgi kirliliği arasında boğulmadan, yanlış işlemler yapmadan ve hak kayıplarına uğramadan, aylarca uğraşmadan, hızlı güvenilir ve doğru bir şekilde bırakın işlemlerinizi biz yapalım.

Yüksek maaş almak, rahat ve güvenli bir emeklilik için, şimdi Çankaya emeklilik ofislerimi arayın, profesyonel yardım alın ,Türkiye’ den emekliliğinizi garanti altına alalım. Yurtdışı Danışmanlık hizmetlerimiz, Ankara ofisim ve Antalya ofislerimde tamamen ÜCRETSİZDİR, rahatlıkla arayabilirsiniz.

Yüksek maaş almak için, şimdi uzmanlarımızla iletişime geçin! Yurtdışında ve Türkiye’ de hangi ilde ikamet ettiğiniz önemli değildir. Bize göndereceğiniz, emeklilik vekaletnamesi, işlemlerinizi yapmak için yeterlidir.
Bunun için Türkiye’ ye gelmenize de, gerek yoktur. Yaptığımız işlemlerin ne aşamada olduğu hakkında, mail adreslerinize ve Watsapp numaralarınıza, yapılan işlemlerle ile ilgili, sürekli bilgi verilmektedir.

Çankaya Emeklilik Merkezlerine, nasıl ulaşırım?


ANTALYA : Üçgen Mah Sokullu Caddesi No:12/1 Muratpaşa-ANTALYA (Sgk İl
Müdürlüğü karşısı)
Ofis: +90 850 888 02 42 Watsapp +90 533 432 04 43 +90 533 412 07 43


ANKARA : Atatürk Bulvarı No:79-81 K:2 D:5 Kızılay / ANKARA
( Kızılay alışveriş merkezi karşısı, ana cadde üzeri)
Ofis: +90 312 926 46 40 Watsapp +90 533 460 07 43 +90 533 412 14 43


Etiketler: sosyal güvenlik uzmanı kamil çankaya Türkiye emeklilik Türkiyeden emeklilik sgk Almanya borçlanma evrakları Deutsche Rentenversicherung(DRV) Finanzamt Berufsgenossenschaft Versicherungsverlauf Almanya yurtdışı borçlanma Almanya ssk sgk emeklilik taki

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Almanya, SGK Yurtdışı borçlanma evrakları nelerdir?

Almanya da yaşayan vatandaşlarımız, yurtdışı borçlanma yapmadan önce, emeklilik koşullarınızın incelenmesi, SSK’ dan mı? Bağkurdan mı? emekli olabileceğiniz ve ne kadarlık bir borçlanma yaparak, ne kadar emekli maaşı alacağınızı ve bunu kaç yılda amorti edebileceğinizi hesaplıyoruz. Yurtdışı Dan...